Ani na čtvrtý pokus, Energie nestačila na Olomouc

Energetici podlehli doma Olomouci 1:3. Tomáš Rachůnek otevřel zkraje první třetiny skóre, na konci první třetiny se Hanákům povedlo vyrovnat zásluhou Davida Škůrka. Ve druhé třetině se prosadil Silvestr Kusko. Gólem do prázdné branky pečetil výhru Olomouce Jakub Navrátil.
Tipsport extraliga, 42. kolo, pá 2.2.2024, Karlovy Vary, KV Arena
HC Olomouc
1:3
1:1, 0:1, 0:1

Úvod utkání začala aktivněji Olomouc, tvrdou střelu od levého kruhu vyslal Jan Knotek, kterou Habal vyrazil do ochranné sítě. Hned vzápětí o sobě dali vědět také domácí, konkrétně Jiří Černoch, který vypálil z rohu na Konráda, který vyrazil kotouč před sebe. Blízko gólu byl Tomáš Černý, jenž vypálil jedovku od modré, která prosvištěla těsně vedle Habalovy levé tyče. Energetici se radovali z gólu jako první. V čase 6:22 Ondřej Procházka vybídl křižnou přihrávkou Tomáše Rachůnka, který zakončoval do poloprázdné branky - 1:0.

Vyrovnat mohl Michal Kunz, který pálil z otočky, ale Habal předvedl výtečný zákrok betonem. Karlovarští mohli odskočit o dvě branky, Vít Jiskra orazítkoval spojnici, Konrád se za jeho střelou pouze ohlédl.

Olomouc hrála tři minuty před koncem první třetiny přesilovou hru. Největší šanci v ní měl Jan Bambula, který trefil Habala do masky. Olomouc se přeci jen dočkala. V čase 17:23 se na modré napřáhl David Škůrek a propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:1. Dále se už nic nestalo a do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

První velkou šanci ve druhé dvacetiminutovce si připsal Ondřej Beránek, kterému poslal chytrou nahrávku o mantinel Iikka Kangasniemi. První zmiňovaný trefil pouze připraveného Konráda. Olomouc šla v čase 25:48 do vedení. Silvestr Kusko zůstal zcela nekrytý na brankovišti a dorazil puk za Habalova záda - 1:2. Ve druhé časti měla Mora více ze hry. Nejdříve Jakub Navrátil rozvlnil boční síť. Chvíli na to poslal Jiří Ondrušek puk do slotu, kde jej ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal zpracovat. Ve druhé polovině druhé třetiny dali o sobě také vědět energetici.

Dalimil Mikyska vypálil z pravého kruhu na Konrádovu vyrážečku. Ke konci druhé třetiny měla Olomouc k dispozici zkrácenou přesilovku pět na tři, ve které Jan Knotek trefil horní tyč. Dvě minuty před koncem měla Energie k dispozici zkrácenou přesilovou hru, když pálil Tomáš Bartejs mezi Konrádovy betony, ten ale mezírku mezi nimi dokázal zaklapnout včas. Dále se už nic zásadního nestalo, a tak se po 40 minutách šlo do kabin za stavu 1:2 pro hosty.

Třetí třetinu začali aktivněji energetici. Dávid Gríger objel branku a vybídl ke střele Dalimila Mikysku, který ale přestřelil. Energie se hnala za vyrovnáním, hned po buly vypálil tvrdě Michal Plutnar, Konrád jeho střelu vykopl betonem. Blízko vyrovnání byl Ondřej Procházka, který si našel odražený kotouč, ale nedokázal z backhandu překonat Konráda. Do samostatného úniku se dostal Ondřej Beránek, který tváři v tvář Kondrádovi neuspěl.

Hned na to měl samostatný nájezd na druhé straně Rok Macuh, který taktéž proti Habalovi neuspěl. Energetici stále neměli dost. Jiří Černoch s Ondřejem Beránkem si vyměnili puk a druhý zmiňovaný se napřáhl a vystřelil od levého kruhu. Konrád jeho střelu schoval ve výstroji. Energetici měli v závěru k dispozici přesilovou hru. Největší šanci v ní měl Michal Plutnar, jeho střelu Konrád schoval do lapačky. Karlovarští zkoušeli v závěru ještě hru bez brankaře. Výhru Hanáků pečetil gólem do prázdné brány Jakub Navrátil - 1:3.

David Bruk (HC Energie Karlovy Vary): Pro nás špatné utkání, už třetí, kdy jsme neproduktivní. V posledních třech utkání jsme dali tři branky, s tím nemůžeme sebrat nějaké body. Souhlasím s kolegou, první třetina vyrovnaná, druhá jednoznačně na straně hostů, třetí si myslím, že jsme dostávali soupeře pod tlak, ale aktuálně je naše koncovka žalostná a měli jsme velké problémy. Olomouc dobře ukončovala souboje a těžko jsme se dostávali před bránu, i když situace tam byly, ale aktuálně jsme ve stavu, kdy potřebujeme šílené množství šancí a teď aktuálně klid na hokejkách. Psychika a sebevědomí hráčů je jinde, než bychom potřebovali.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Jsme spokojeni se třemi body. Začali jsme dobře, po té dlouhé cestě těch prvních pět minut bylo výborných, potom jsme udělali jednu chybičku a Karlovy Vary nás potrestaly, protože v těch protiútocích jsou výborní a nebezpeční, takže bohužel jsem prohrávali 1:0, ale musím říct, že potom se hra vyrovnala a druhou třetinu jsme měli výbornou. Dostali jsme se do vedení 2:1. Ve třetí třetině jsme se to snažili ubránit a tam nás podržel Braňo Konrád, protože Vary si tam vytvořily pár šancí a musím říct, že za toho stavu 2:1 bychom to měli sehrát trochu víc v klidu.